Nagrajenci razpisa na temo pravice do razvoja

Ob dnevu človekovih pravic Društvo za ZN za Slovenijo že tradicionalno pripravlja razpis za osnovne in srednje šole. Letošnja tema je bila pravica do razvoja, mladi pa so sodelovali z likovnimi, literarnimi in fotografskimi deli.

Letošnji nagrajenci so bili:

Likovni natečaj – Prvi in drugi razred

Lea Celestina (mentor: Mojca Urbanija): Cel svet se razvija…

Urška Skala (mentor: Vlasta Henigsman): Pravica do razvoja

 

Likovni natečaj – Tretji in četrti razred

Ema Černe (mentor: Danijela Čermelj): Pravica do razvoja

Antonio Dimovski (mentor: Vlasta Henigsman): Pravica do razvoja

Raja Novak (mentor: Karin Cigler Maček): Oba imava pravice

Adam Pečavar (mentor: Vlasta Henigsman): Pravica do razvoja

 

Likovni natečaj – Peti in šesti razred

Tilen Kianec (mentor: Karin Cigler Maček): Nikoli si nismo enaki

Manica Kučan (mentor: Karin Cigler Maček): Pol in pol

Lara Štefanec (mentor: Karin Cigler Maček): Prijatelji kljub različnim možnostim

 

Likovni natečaj – Sedmi, osmi in deveti razred

Jaka Dravšnik (mentor: Vlasta Henigsman): Pravica do razvoja

Maša Justin (mentor: Robert Klančnik): Mir je pogoj za srečo in uspeh

Amra Okić (mentor: Maja Žura): Lepo mesto je razvito mesto

 

Likovni natečaj – Srednja šola

Eva Diemat, Saša Kozar (mentor: Danica Sorec Lešnik): Moški + ženske = trpljenje (družbena neozaveščenost)

Žiga Sagadin (mentor: Danica Sorec Lešnik): Ujetnik političnega govora

Jan Vidrih (mentor: Anja Smajdek): Diptih – urejanje kaosa

 

Fotografski natečaj

Nina Per (mentor: Nina Levstik): Razprostitev

Grega Slivnik (mentor: Anja Tolar Tomšič): Sledi svojim sanjam

Grega Slivnik (mentor: Anja Tolar Tomšič): Zrasla z ljubeznijo in veliko truda

 

Literarni natečaj – Osnovna šola

Zala Berk (mentor: Aleš Bučan, Slavica Čergič): Moja sirska sestrica

Uma Jordan Ferbežar (mentor: Zdenka Ožinger Horvat): Nasprotji

Jana Levar (mentor: Zdenka Primožič): Dovolj pravice za vse

 

Literarni natečaj – Srednja šola

Manca Jerala (mentor: Janja Čenčič Gartner): Pravica do razvoja

Tilen Kolar (mentor: Vida Otič): Mi vsi umremo

Tadeja Rožman (mentor: Marija Kokalj Avguštiner): Pravica do izobrazbe

 

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo!

 

Kategorija: